Online Terapi Sık Sorulan Sorular

Online Terapi Sık Sorulan Sorular ve Merak Edilenler

Online Terapi Sık Sorulan Sorular ve Cevaplar
Online Terapi Sık Sorulan Sorular ve Cevaplar

Online Terapi nedir?

Online terapinin diğer isimleri çevrimiçi terapi, teleterapi (her ne kadar telefonu anımsatsa da telefonda terapi değildir), siber terapi, internet temelli terapidir. Online psikoterapi uzun ismidir. Bazen online terapiye, online psikolojik danışmanlık da denilmektedir.

Online psikolojik danışmanlık ve online psikoterapi farklı şeyler midir?

Evet. Aynı yüz yüze görüşmelerde kullanıldığı gibi ikisinin de farklı olarak ele alınması doğru olacaktır. Online psikolojik danışmanlık daha çok güncel sorunlar, ilişki sorunları, aile içi sorunlar ile ilgilenir ve amaç burada adı üstünde danışmanlık almak ve tabi ki biraz da bireyin kişisel gelişimine katkıda bulunmaktır. Psikolojik danışmanlık psikoterapiye göre daha kısa sürer (1 ila 10 seans olabilir).

Peki online psikoterapi nedir? Psikoterapi bir tedavi yöntemidir. Ruhsal rahatsızlıkları olan kişiler tedavi görürler. Psikoterapi klinik psikolojide tedavi için kullanılan bir çeşit müdahale, onarma, zararlı düşünce, davranış ve duyguları ortadan kaldırma çabasıdır. Psikoterapi kişisel gelişimi sağlamak, stres verici olaylar karşısında çözme becerilerini artırmak ve/veya güncel sorunlara çözüm bulmaktan çok, bireyin psikopatolojik rahatsızlığın getirdiği işlevselliğinin bozulmasına çözüm bulmaya çalışır. Hatta gerektiğinde bir psikiyatrist gözetiminde ilaç kullanımı ile birlikte sürdürülen görüşmeler bütünüdür. Ek olarak sosyal desteğe de ihtiyaç duyulabilir. Örneğin Major Depresyon Bozukluğu olan bir kişi, sadece güncel problemlerle boğuşmaz, daha da derinde bu rahatsızlığın verdiği sıkıntılar ile boğuşur. Belki de kişi için güncel sorunlar ikincil gelir, onun ihtiyacı olan tekrar işlevselliğini, üretkenliğini ve kişiler arası ilişkilerini inşa etmektir.

OnlinePsikoterapi sitesi psikoterapi mi psikolojik danışmanlık mı yapıyor?

Her ikisi de. Danışanlarımızın neye ihtiyacı olduğunu tespit ediyor ve ona göre yardımcı olmaya çalışıyoruz.

OnlinePsikoterapi.com neden diğer hizmet verenlerden farklı?

Uzman kadrosu, uzun yıllardır bu konudaki tecrübesi, kurumsal yapısı (Rasyonel Psikoloji Enstitüsü), üniversitelerde önemli görevlerde bulunan hocaları, uluslararası alt yapısı (Albert Ellis Enstitüsü) ile diğer kurumların birçoğundan farklı olduğumuzu söyleyebiliriz.

Online Terapi etkili mi?

Online Terapi Sık Sorulan Sorular ve Merak Edilenler arasında belki de en sık sorulan sorudur. Cevap, bazı durumlarda Evet, bazı koşullarda Hayır’dır. Öncelikle belirtelim ki bilimsel araştırmalar online terapi uygulamalarının yüz yüze terapilerden farkı olmadığını göstermektedir. Ancak yine de burada temkinli olmak lazım. Çünkü bazı insanlar yüz yüze görüşmeleri tercih etmekte online görüşmelerden hoşlanmamaktadır. Ayrıca online terapi için uygun koşulların, uygun uzmanın olması ve problemlerin ve ruhsal sıkıntıların da online terapi yapmaya uygun olması gerekir. Tüm bu konuları sizi değerlendirdikten sonra size bilgi vererek ilerliyoruz. Sizin için online terapi uygun mudur? Bizi arayın ve ücretsiz cevaplayalım.

Çocuklara Online Terapi Yapıyor musunuz?

Evet. 7-12 yaş çocuklara ve Ergenlik çağındaki çocuklara online terapi hizmetimiz vardır. Filial Terapi’yi hiç duydunuz mu? Filial Terapi ebeveynlere çocukları ile nasıl oyun oynacaklarını öğreten ayrıca ebeveyn çocuk ilişkisini geliştiren, bağı kuvvetlendiren bir terapi şeklidir. OnlinePsikoterapi.com Filial Terapi (Aile Merkezli Terapi) hizmeti vermektedir. Çocuklarınızla nasıl oynayacaksınız, onlarla aranızdaki güven ilişkisini nasıl sağlayacaksınız, onların gelişimini nasıl destekleyeceksiniz.. bu konularda Filial Terapi 1965’lerden beri uygulanan bir terapi-eğitim uygulamasıdır. Terapistlerimiz sizi bu konuda eğiteceklerdir. Her yaş çocuk için uygundur. 2 yaşından 10 yaşına kadar olan çocuklarda idealdir. Online Ebeveyn-Çocuk Terapisi (Filial Terapi) için daha fazla bilgi için tıklayınız veya bizi arayınız.

Online terapi hizmetlerinizin ücretleri nelerdir?

Gerçekten burada cevabımız: ‘ücret önemli değil, sizi kazanmak ve sizin memnuniyetiniz’ olacaktır. Çoğu zaman ücret ikinci plandadır. Bunu hissedeceksiniz ve gerçekten de tecrübe edeceksiniz. Ücret politikamız herkese hitap etmeyi öne çıkardığından sektördeki en düşük ücretlerden başlayıp ortalama ücretlere kadar çıkmaktadır, ancak hiçbir zaman yüksek ücret ödemeyeceksiniz. Rasyonel Psikoloji Enstitüsü’nün kurumsal anlayışında ‘hizmet’ vardır, ‘ticaret’ yoktur.

Uzmanlarınız kimler? Uzmanlık alanları nelerdir?

Klinik Psikolog Dr. Murat Artıran, Dr. Ezgi Ildırım, Uzm. Klinik Psikolog Büşra Karakoç, Uzm. Klinik Psikolog Rüya Dilara Yıldırım, Uzm. Klinik Psikolog Günseli Aşar, Uzm. Psikolojik Danışman Hasan Mehmet Artıran ve diğer psikologlarımız.

Uzmanlık alanımız öncelikle online psikoterapi ve online psikolojik danışmanlıktır. Çocuk, ergen, yetişkin, bireysel terapi, grup terapisi, çift terapisi, aile terapisi, Filial Terapi (Ebeveyn- Çocuk Terapisi), tek seanslık danışmanlık uzmanlık alanlarımızdır. Uzmanlık alanlarını uzmanlarımızdan telefonda da duyabilirsiniz. Size bilgi vermek ve sizin için en iyisini bulabilmek amacımızdır.

Online Terapi Sık Sorulan Sorular burada tamamlandı. Daha fazla bilgi ve daha çok sorunuz varsa ‘memnuniyetle’ cevaplandırabiliriz. İyi ve sağlıklı günler dileklerimizle.

onlinepsikoterapist.com
Theme: Overlay by Kaira onlinepsikoterapist
Türkiye & World