Online Filial Terapi

Online Filial Terapi

Filial Terapi nedir? Ebeveynleri eğitim bir psiko-eğitim yaklaşımıdır. Amerika Birleşik Devletleri’nde 1960 yıllarından beri uygulanmaktadır. Filial Terapi (Aile Merkezli Terapi) çocuklarınız için yapmanız gerekenleri size aktaran psiko-eğitim ağırlıklı bir psikoterapi yaklaşımıdır. Çocuğumun sorunlarını nasıl daha bilimsel ve doğru bir şekilde çözebilirim? Onunla bağımı nasıl geliştirebilirim? Çocuğumun verdiğim yönergeleri uygulamasını nasıl daha kolay sağlayabilirim? Çocuğumun kişisel gelişimine nasıl katkıda bulanabilirim? İşte online Filial Terapi Doç. Dr. Murat Artıran ve ekibi tarafından size bu konularda destek olacaktır.

Filial Terapi’nin çıkış noktası ünlü psikolog Carl Rogers’ın Danışan Merkezli Terapisi diğer adıyla Rogerian Terapi’dir. Daha sonra bu terapi şekli Çocuk Merkezli Oyun Terapisi’ni doğurmuş (1960 yıllar) ardındanda ebeveynlerin bu terapiyi ve yaklaşımı kendi çocuklarına nasıl uygulayacağı fikrinden yola çıkılıp Filial Terapi geliştirilmiştir.

Seanslar yaklaşık olarak 6 seans ile 12 seans arası sürer. Ebeveynler, çocukları olmadan Zoom üzerinden psikologtan eğitim alırlar. Eğitimin içeriğinde başta çocuklarımızla nasıl oynayacağımız anlatılır. Ardından çocuklarımıza nasıl davranmalıyız bu öğretilir. Ebeveynler süreç içinde deneyimlerini uzman psikoloğa aktarır ve gerekli düzenlemeler yapıldıktan, hatalar giderildikten sonra beceri kazandırılmış olur.

Bizimle iletişime geçebilir online filial terapi hakkkında bilgi alabilirsiniz.

online filial terapi
Online Filial Terapi

Theme: Overlay by Kaira onlinepsikoterapist
Türkiye & World