Psikoloji Forum

Bildirimler
Tümünü temizle

Obsesyonlar


admin
Gönderiler: 5
Admin
Topic starter
(@admin)
Üye
Katılım : 2 sene önce

Not: Bu soru aynı kuruma ait kardeş site sorularlapsikolojim.com sitesinden alınmıştır:

Kadın-25-İstanbul
Merhaba. Ben 2011 de depresyon tedavisi gördüm ve ilaçla tedavi edildi. 9 ay süre ilaç kullandıktan sonra bıtaktım. Daha sonra 2015 Kasım ayında tekrar anksiyete depresyon ve okb belirtilerinin başlamasıyla tekrar ilaç tedavisine başladım. Tekrar düzelme sağladım. Ancak hep korktum telrar depresyon yaşamaktan. Ve son 1 aydır tekrar yaşıyorum. İlaç dozumu tekrar 20. Mg a çıkardık 2 hafta önce. Ve bu sürede terapiye başladık 4 kez olmak üzere terapi aldım. Ancak son 10 gündür 1.buçuk yıldır mutlu yaşadığım ilişki ile ilgili ( hiçbir sorun yok) ya soğursam ya onu istemezsem diye her gün ağlıyorum ilişkimiz biterse diye. Bütün gün bunu düşünüyorum onunla da paylaşıyorum ama bu düşünce ve korkudan kurtulamıyorum. Beni çok üzüyor onunla kurduğum evlilik hayalini gerçekşekleştiremekten ve onu kaybetmekten. Bu yaşadığım karmaşa obsesyon gibi bir düşünce mi ben bunu öğrenmek istiyorum çünkü düşüncemi bastıramıyorum ve beni daraltıp bunaltıyor. Nasıl bir terapi görmem ve ya psikolog seçmem daha uygun olacaktır. Kendime nasıl yardım edebilirim daha başka. Fikirlerinizi bekliyorum.

1 Yanıt
admin
Gönderiler: 5
Admin
Topic starter
(@admin)
Üye
Katılım : 2 sene önce

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Bizi karamsarlığa iten durumların düşünce kalıplarımızdan kaynaklandığını bilmelisiniz. Bunlar hatalı inanışlardır. Sizde çok ciddi hatalı düşünce kalıpları oluşturmuşsunuz. Kendinizi değersizleştirme ve felakete dönüşturme eğilimindesiniz. Bunları akılcı düşünce kalıpları ile değiştirmelisiniz. Bu bir terapötik yaklaşımdır. Bu yaklaşımın adı Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi’dir. Bu yaklaşımı öğrenebilirseniz ilişkinizdeki problemli olay ve durumlarla başa çıkma becerilerini kazanabilirsiniz.

Cevap
Paylaş:

Bu forum sayfasına psikoloji ile ilgili sorularınızı yazabilirsiniz. Psikoloji Forum sayfasında yazdığınız soruları en kısa zamanda Online Psikoterapist ekibimizdeki 5 psikolog uzmanımız tarafından cevaplayacaklardır.

Kişisel bilgileriniz tarafımızdan yayınlanmaz. Lütfen isim soy ad, telefon gibi iletişim bilgilerinizi forum’a yazmayınız. Yayınlanmaz.

Lütfen ilaçlarla ilgili soru sormayınız. Cevaplanmayacaktır.

18 yaşından küçük iseniz soru sormayınız. Cevaplanmayacaktır.

Buradaki cevaplar tedavi amaçlı değil sizi ‘DOĞRU YÖNLENDİRMEK’, ‘FARKINDALIĞINIZI ARTIRMAK’ ve ‘SİZE DESTEK ALACAĞINIZ NOKTALARDA BİLGİLENDİRME YAPMAK’ içindir. Buradaki cevaplar sadece bilgilendirme amaçlıdır.

Biz sadece e-mail hesabınızı görebiliyoruz bize başka bilgi vermenize gerek yoktur. KVKK AYDINLATMA METNİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ.

Psikoloji Forum

Soru ve cevapların bazıları sorularlapsikolojim.com sayfasından alınmıştır. SorularlaPsikolojim.com OnlinePsikoterapist.com ‘un kardeş sitesidir. Rasyonel Psikoloji Enstitüsü tarafından ücretsiz olarak halka hizmet anlayışıyla desteklenmektedir.

Theme: Overlay by Kaira onlinepsikoterapist
Türkiye & World