Psikoloji Forum

Bildirimler
Tümünü temizle

Depresyon


admin
Gönderiler: 5
Admin
Topic starter
(@admin)
Üye
Katılım : 2 sene önce

Aynı kuruma ait sorularlapsikolojim.com sitesinden alınmıştır.

Sinirlendiğim zaman kendimi kontrol edemiyorum, vücudum titremeye başlıyor ve eskiden sinirlendiğimde farkında olmadan kendime ufaktan zarar verirdim rahatlardım, ve şuan kendime yaptıgı şeyleri bıraktım sadece vücudumu kontrol edemiyorum ve boşluga düşüyorum, sevdiğim insanlardan çok darbe aldım, güven problemi yasadım şuanda hayatımda biri var ve beni o kadar çok seviyor ki bazen onu üzüyorum ortada birşey yokken sıkıntı yaratıyorum, kafamda birşeyler kuruyorum, bazen sadece odamdan hiç çıkmak istemiyorum yemek bile yemen istemiyorum, gerçekten psikolojik rahatsızlğım oldugunu düşünüyorum, bazı şeyleri kendi kendime atlattım kendi kendime tedavi diyelim ama yine de bi rahatsızlığım oldugunu düşünüyorum bu yaşadığım nedir?

Konu Etiketleri
1 Yanıt
admin
Gönderiler: 5
Admin
Topic starter
(@admin)
Üye
Katılım : 2 sene önce

Sorunuzun cevabı: Yaşınızı ve cinsiyetinizi paylaşmamışsınız.Öfke probleminize neden olan birden fazla durum söz konusu olabilir . Yaşantınızla ilgili kendinizi gözden geçirmelisiniz. Yaşamınızdan ne kadar memnunsunuz? Bunun dışında duygusal olarak bastırdığınız olay, durum veya kişiler var mı? Özetle duygusal alanınızda bloke ettiğiniz ya da etmeye çalıştığınız şeyleri gözden geçirmelisiniz Kendinize zarar verme isteğiniz hala azda olsa geliyorsa mutlaka bir psikiyatriste başvurmalısınız. Önceki yaşantılarınız bugunü etkilemeye devam ediyor. İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır. Bunlara düşünce kalıpları da diyebiliriz. Bunları bilmeniz sorunlarınızı çözmek için yeterli olmaz, uygulama yapılması ve düşünce çerçevenizin işlevsiz ve sonuca götürmeyen kalıplarından çıkartılması gereklidir. Bu nedenle bir uzman desteği almanızda yarar olacaktır.

Cevap
Paylaş:

Bu forum sayfasına psikoloji ile ilgili sorularınızı yazabilirsiniz. Psikoloji Forum sayfasında yazdığınız soruları en kısa zamanda Online Psikoterapist ekibimizdeki 5 psikolog uzmanımız tarafından cevaplayacaklardır.

Kişisel bilgileriniz tarafımızdan yayınlanmaz. Lütfen isim soy ad, telefon gibi iletişim bilgilerinizi forum’a yazmayınız. Yayınlanmaz.

Lütfen ilaçlarla ilgili soru sormayınız. Cevaplanmayacaktır.

18 yaşından küçük iseniz soru sormayınız. Cevaplanmayacaktır.

Buradaki cevaplar tedavi amaçlı değil sizi ‘DOĞRU YÖNLENDİRMEK’, ‘FARKINDALIĞINIZI ARTIRMAK’ ve ‘SİZE DESTEK ALACAĞINIZ NOKTALARDA BİLGİLENDİRME YAPMAK’ içindir. Buradaki cevaplar sadece bilgilendirme amaçlıdır.

Biz sadece e-mail hesabınızı görebiliyoruz bize başka bilgi vermenize gerek yoktur. KVKK AYDINLATMA METNİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ.

Psikoloji Forum

Soru ve cevapların bazıları sorularlapsikolojim.com sayfasından alınmıştır. SorularlaPsikolojim.com OnlinePsikoterapist.com ‘un kardeş sitesidir. Rasyonel Psikoloji Enstitüsü tarafından ücretsiz olarak halka hizmet anlayışıyla desteklenmektedir.

Theme: Overlay by Kaira onlinepsikoterapist
Türkiye & World