5 Psikolog Ekibimiz ile Etkili Online Psikoterapi Hizmeti

Online Psikoterapi Hizmetimiz hakkında ayrıntılı bilgiler

Online Psikoterapist sitemizde 5 Psikolog Ekibimiz ile Online Terapi hizmeti veriyoruz. Online terapi hizmetleri dünyada ve Türkiye’de hızla yaygınlaşmaktadır. Yüz yüze terapilerden farklı olarak online terapi hizmetinde bazı farklıklardan bulunmaktadır. Online psikoterapist vasıflarına sahip olmak birincil koşuldur. Çünkü birçok psikoterapist yüz yüze terapi konusunda eğitim almıştır. Online Psikoterapi konusunda Amerika Birleşik Devletleri’nde yoğun olarak eğitimler düzenlenmektedir.

Doç. Dr. Murat Artıran süpervizörlüğünde Online Psikoterapist ekibimizdeki 5 Psikolog Ekibimiz bu eğitimleri almıştır. Bu eğitimlerde öğretilen bazı unsurlar vardır. İlk olarak her sorun veya psikolojik rahatsızlık için internet vasıtasıyla gerçekleştirilen çevrimiçi terapinin yararlı olamayabileceğinin farkında olmalıyız. Ağır psikopatolojik rahatsızlıklarda sadece yüz yüze psikoterapi almanızı tavsiye ediyoruz. İkinci olarak, herkes online görüşmelere aşina değildir. Hatta bazıları online görüşmelerden irrite bile olmaktadır. Eğer bu şekilde hissediyorsanız sizin için yüz yüze terapi daha uygun olacaktır. Online seans yapmak isteyen danışanların teknolojiye ve görüntülü seanslara yatkın hissetmesi önemlidir.

Online seanslarda ses ve görüntü kalitesinin önemi

Tecrübelerimize göre teknik açıdan online psikolojik danışmanlık seanslarında ses ve görüntü kalitesinin de üst düzeyde olması tavsiye edilir. İnternet kopmaları terapi seanslarını olumsuz etkilemektedir. Ayrıca evimden rahat rahat online terapi seanslarına katılırım diyorsanız yine de burada biraz daha önemli olan bir konu da ‘sessiz’ ve ‘sizin dinlenmeyeceğiniz’ bir ev ortamı olmalıdır. Kulaklık takarak da bu sorunu aşabilirsiniz ancak kulaklık da taksanız sizin sesiniz diğer odalara gidebilir. Görüntü ve ses kalitesini ayarlamak için Google Workplace Öğrenim Merkezi’nin sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Online Terapi: Cep mi Laptop mı?

5 psikolog ekibimiz hemen her gün online psikoterapi seansları yapmaktadır. Bu seanslarda bazen danışanlarımızın cep telefonundan görüşmeler yaptığını görebiliyoruz. Özellikle çocuk ve ergen online terapilerinde gençlerimiz cep telefonunu kullanmak istemektedir. Doğrusu masaüstü veya laptop üzerinden seanslara katılmanızdır. Cep telefonunun ekranın küçük olması ve elimizde tutarken sürekli sallanması gibi durumlar online psikoterapi seanslarını olumsuz etkilemektedir.

Online Psikoterapi’de Ekip Çalışmasının Önemi

Online psikolojik danışmanlık hizmetlerinin ekip çalışması yapan psikologlar tarafından verilmesi önemlidir. OnlinePsikoterapist.com, 5 psikologtan oluşan ekibi psikoterapi alanında köklü bir kurum olan Rasyonel Psikoloji Enstitüsü‘nün ekibidir. Etik ilkelerimiz ve prensiplerimiz doğrultusunda her hafta süpervizyonlar ve kurum içi eğitimler gerçekleştirmekteyiz. Online terapi hizmetleri yeni bir alan olduğu için psikologların birbirleri ile tecrübelerinin kurum içinde paylaşması çok yararlı olmaktadır. Bu da online psikoterapi seanslarından yaralanmak isteyen danışanların aldıkları hizmeti kalitelileştirmektedir.

Online ve Yüz Yüze Terapi arasında Ücret farkı var mı?

Evet. Online psikolojik sağlık hizmetleri hem danışanlar hem de psikologlar için kolaylık sağladığı için yüz yüze terapilerden daha ekonomik olmaktadır. OnlinePsikoterapist.com olarak buna dikkat ediyor ve danışanlarımıza yüz yüze terapi ücretlerine nazaran %20 oranında daha az ücretlendirme yapıyoruz.

Bilimsel Veriler Online Terapi için ne diyor?

Psikoloji alanında çalışan bilim insanları çevrimiçi veya teleterapi, veya online terapi ve online psikolojik danışmanlık başlıkları altında araştırmalar yapmaktadır. Şimdiye dek online terapilerin zararlı olduğuna dair bir veri yoktur. Yararlı ve etkili olup olmadıkları için ise karşılaştırmalı deneyler yapılmak zorundadır. Yüz yüze psikoterapi ile online psikoterapi arasında fark var mıdır? Şu ana dek böyle bir fark ortaya konulmamıştır. Daha fazla ve çeşitli ruh sağlığı bozuklukları için bilimsel araştırmalara ihtiyaç vardır. Eldeki veriler tam olarak bir yorum yapılmasına müsaade etmemektedir. Yine de siber uzayın yaygınlaşması, internet kullanıcılarının sayısı 4,5 milyarı bulması ve özellikle yeni nesillerin teknoloji ile iç içe doğmaları online psikolojik sağlık hizmetlerinin yaygınlaşmasını kaçınılmaz kılmaktadır.

Online Terapistlerinize nasıl ulaşabilirim?

Bizi telefonla arayabilirsiniz, veya örneğin yurtdışında yaşıyorsanız info@rasyonelpsikoloji.com adresine e-mail atabilirsiniz. Türkiye sınırları içinde banka hesabınız varsa banka hesap numaramıza havale yaparak ilk randevunuzu oluşturabilirsiniz. Online terapi seanslarımız aynı yüz yüze terapi seansları gibi HAFTADA 1 veya iki HAFTADA 1, daha acil veya sıkıntılı durumlarda HAFTADA 2 kez olarak yapılmaktadır. 5 psikolog ekibimizin danışanları ile yaptıkları ortalama seans sayısı 12’dir. Bazı durumlarda 4, bazı durumlarda 8 veya daha uzun süreli ihtiyaçlarda 20 seansa kadar seanslarımız sürebilmektedir. Etkili Online Psikoterapi Hizmeti’nin bu rakamlardan daha az (1-2 görüşme vb) olması beklenmemelidir.

Hangi dillerde terapi yapıyorsunuz?

Türkçe ve İngilizce dillerinde çocuk, ergen, yetişkin, çift, aile ve grup terapileri yapıyoruz. 2 seanslık psikolojik danışmanlık hizmetimiz ile de online terapi alıp almama konusunda soru işaretleri olanlara bir imkan tanıyoruz. Kendiniz için gerek online seansların gerekse psikologlarımızın hizmetlerini almaya devam edip etmemeye 2 seanslık psikolojik danışmanlık hizmetimiz sayesinde karar verebilirsiniz.

Online Psikoterapi Alo Hattı
Theme: Overlay by Kaira onlinepsikoterapist
Türkiye & World